Co to w ogóle są kalambury? I jaką nazwę noszą w języku angielskim? Czy kalambury po angielsku są śmieszne?;)

Puns, bo o nich mowa, uwielbiam zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Pun to gra słów, kalambur, żart słowny wynikający z dwuznaczności jakiegoś wyrazu. Na myśl przychodzi mi od razu słynny dowcip o ‘piłce do metalu’;) . Bardzo go lubię, bo wykorzystuje różne znaczenia ‘piłki’ użytej w złym kontekście. Warto znać te dwuznaczności (czasem nawet trójznaczności), żeby nie popełnić gafy lub po prostu zrozumiec o co ‘kaman’ – żeby nie było jak w tym dowcipie;)

Angielska definicja wyjaśnia to tak:

a joke exploiting the different possible meanings of a word or the fact that there are words which sound alike but have different meaning.

Ostatnio rzucił mi się w oczy taki oto żarcik słowny, z którym nawet się identyfikuje, jako. że mocno odzwierciedla proces, który uaktywnia się często u osób takich jak ja, funkcjonujących w 2 światach językowych.

kalambury po angielsku
Kalambury po angielsku

kalambury po angielsku

Albo taki: 7 days without a pun makes one weak.

Fajne, fajne…:)

TABLICA OGŁOSZEŃ

Możesz też śledzić mój fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie na bieżąco wrzucam krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których aktualnie jestem.

Jeśli interesuje Cię, jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę – polecam Ci mojego e-booka, o którym więcej dowiesz się w zakładce SKLEP .

Chcesz pracować online w branży podróżniczej z dostępem do wszystkich narzędzi? Odezwij się do mnie.

Aby poznać szczegóły dotyczące nauki języka angielskiego ze mną – kliknij na lekcje na Skype lub zoom .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *