Arachnofobia, czyli jak (nie) przeżyć w podróży z powodu pająków

Temat trochę nietypowy, choć jak zawsze – mocno związany z podróżami. Mianowicie, chcę dotknąć problemu fobii, a konkretnie… arachnofobii.
Strach przed pająkami jest bardzo pospolity, wiele osób skarży się, że nie przepada za tymi stworzeniami, ale trzeba rozróżnić ‘nieprzepadanie’ od autentycznej fobii, której objawy są tyleż upierdliwe, co obciachowe, jeśli ataku paniki czy histerii dostajesz w miejscu publicznym.
Zdaję sobie sprawę, że być może po przeczytaniu tego wpisu liczba moich czytelników drastycznie się zmniejszy po uznaniu mnie za totalnie szurniętą, ale z drugiej strony może przybędzie mi jednakowoż sprzymierzeńców, bo to nie jest wcale tak bardzo odosobniony problem. Jestem nawet pewna, że jest dość powszechny, tylko nie wszyscy są gotowi, aby to publicznie wyznać. Ja jestem!

Co to jest MARMA, czyli ‘oaza zdrowia i rozwoju’ w wykonaniu Wioli

Ciekawa jestem czy ktoś z Was słyszał o Marmie? Jeśli interesujesz się uzdrawianiem holistycznym, na poziomie ciała, umysłu i ducha, to ten tekst jest dla Ciebie. Poznaj osobę, która rzuciła pracę na etacie i podąża już teraz własną ścieżką w zgodzie ze sobą. Potrzebujesz inspiracji? Tym bardziej przeczytaj ten tekst.