Jeśli na co dzień lub podczas podróży korzystasz z przynajmniej jednej innej waluty, niż Twoja własna lub robisz przelewy zagraniczne – czytaj dalej 🙂
Najpierw Revolut. Używam tej karty od kilku lat i nie wyobrażam już sobie bez niej życia, odkąd mieszkam poza Polską.
Pamiętam jeszcze te czasy, kiedy jadąc do Azji, trzeba było mieć przy sobie plik dolarów, a potem je wymieniać w miejscowych kantorach. Można też było skorzystać z karty bankomatowej polskiego banku po to, aby po powrocie do Polski odkryć nieprzyjemną niespodziankę w postaci doliczonej prowizji w wysokości 70 zł za skorzystanie z bankomatu w Chiang Mai. Na szczęście te czasy już mam za sobą i wszelkie płatności czy transakcje w bankomacie załatwiam kartą Revolut. Jest to też moje zewnętrzne konto bankowe.

Jakie korzyści daje Revolut?

 • wygodny dostęp do wielu darmowych kont walutowych i kantor w kieszeni, dosłownie.
 • jedna karta podpięta do aplikacji w telefonie, obsługująca kilkadziesiąt walut, z bardzo niskimi kursami i bez dodatkowych opłat.
 • błyskawiczne przelewy bez opłat (chociaż teraz po zmianie IBANu na litewski może być z tym różnie)
 • brak prowizji i tzw. spreadów bankowych.
 • wypłaty z bankomatów na całym świecie (darmowe w określonych limitach)
 • przelewy zagraniczne z ponad 30 subkont (również do określonych limitów).
 • wygoda i bezpieczeństwo transakcji.
 • dostęp do chat’u z konsultantem.

Ja używam wersji podstawowej, ale za dodatkową opłatą można wykupić dostęp do wyższych funkcji, typu Vip czy złota karta. Na ten moment wystarczy mi basic:)

Niestety, ostatnio Revolut boryka się z problemami technicznymi w samej apce, często strona się zawiesza lub powoli ładuje. Związane to jest zapewne ze zmianami numerów kont na IBAN litewski. Opinie o samym Revolucie też się pogorszyły.

Zauważyłam też, że coraz więcej bankomatów pobiera prowizje od transakcji, więc runął mit o bezpłatnej wypłacie gotówki. Wysokość prowizji różni się też w różnych bankach. Np. w Hiszpanii kwoty te wahają się miedzy €1.5 (polecam bank Cajamar) a €7.00! (np. w Santander). Zatem najlepiej wypłacać od razu jednorazowo większą kwotę, jeśli planujesz płatności inne niż kartą.

Jeśli skorzystasz z mojego linku polecającego, otrzymasz kartę bez dodatkowych opłat. Załóż Revoluta TUTAJ

UPDATE: Niestety, doszły mnie słuchy, że Revolut zakończył ten stały program partnerski (polecający) i obecnie wrzuca go tylko ‘sezonowo’ na określony miesiąc lub wycinek czasowy. Zatem to, co napisane powyżej może być już nieaktualne…

A co z przelewami, jeśli takowe musimy wykonać? Jeśli chcesz dokonywać przelewu dla innego użytkownika Revoluta, nie zapłacisz nic i przelew przechodzi natychmiastowo. Z Revoluta możesz robić też przelewy bez opłat w ramach tej samej waluty na rachunki bankowe w innych bankach.

Jeśli chcesz dokonać takich płatności pomiędzy dwoma rachunkami, w różnych krajach, na pewno sprawdzi się WISE. Korzystałam z niego kiedy robiłam przelewy z UK do Polski i faktycznie opłaty były symboliczne.

Jak się okazuje, przelewy bankowe kosztują sporo. Zdecydowanie bardziej opłaca się korzystać z platformy Wise, (dawniej Transfer Wise) jako tańszej i szybszej alternatywy dla przelewów zagranicznych.

Jakie są korzyści Wise?

 • Niskie koszty
 • Bezpłatne przelewy do kwoty 500 EUR (jeśli skorzystasz z mojego linku)
 • Krótki czas realizacji przelewu
 • Przejrzystość opłat
 • Gwarancja bezpieczeństwa
 • Prosta obsługa
 • Wybór języka z listy rozwijanej
 • Program afiliacyjny: polecasz – zarabiasz 

Jeśli chcesz robić przelewy zagraniczne oraz interesuje Cię założenie konta na platformie, kliknij w przelewy WISE. I już:) 

przelewy zagraniczne

Tablica ogłoszeń

Możesz też śledzić mój fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie na bieżąco wrzucam krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których aktualnie jestem.

Jeśli interesuje Cię, jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę – polecam Ci mojego e-booka, o którym więcej dowiesz się w zakładce SKLEP .

Aby poznać szczegóły dotyczące nauki języka angielskiego ze mną – kliknij na lekcje na Skype lub zoom .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *