Co to jest house-sitting, pet-sitting i dlaczego warto

W tym artykule chcę zwrócić uwagę na 3 angielskie wyrażenia z sittingiem w nazwie. W ich wypadku sitting tylko na pozór oznacza siedzenie, a już na pewno nie oznacza nicnierobienia. Wszystkie przerobiłam w praktyce. Będzie też coś o psach, kotach i wolnej chacie z “mrożącymi krew w żyłach” historiami w tle;)

Chata Horodna, czyli miejsce na Podkarpaciu, które polecam odwiedzić

Jest takie miejsce gdzieś na Podkarpaciu, pośrodku lasu, z drewniana chatą. Przeszło niesamowita metamorfozę po to, aby jego mieszkańcy mogli się tu realizować i tworzyć swój mały, artystyczny świat. Z właścicielką Beatą  znałam się już wcześniej, ale nie wiedziałam nic o niej samej, jej wspaniałej twórczości i pomyśle na życie. Aż do teraz… Ponownie o tym, że nie ma przypadków i że poszukiwania swojego miejsca na ziemi mogą się kończyć właśnie tak:)

Wspomnienie sprzed 8 lat, czyli nad Bałtykiem po sezonie jest super!

I kolejny wpis z cyklu “cudze chwalicie, swego nie znacie”. O ile nigdy nie wybrałabym się na urlop nad polskie morze w szczycie sezonu, o tyle po sezonie, np. we wrześniu- jest tam bajkowo. Co można robić w Trójmieście i okolicy niskobudżetowo we wrześniu – przeczytasz tutaj:)
Uwaga! Wydarzenia i okoliczności przyrody przedstawione w poniższym wpisie miały miejsce 8 lat temu, zatem nie gwarantuję że podobny stan trwa do dziś…