Kim jest host i dlaczego warto poznać znaczenie tego słowa, zwłaszcza w kontekście niskobudżetowego podróżowania?

Kilka razy we wpisach pojawia się wyraz: host. Jeden z moich artykułów nosi tytuł: „Jak zostałam chalet host”; hostami nazywam też osoby, u których mieszkam podczas moich workaway’owych projektów. Przypuszczam, że większość czytających ten blog wie doskonale, o kogo lub o co chodzi, niemniej na potrzeby tej kategorii – wyjaśnię 🙂 Wszak English is easy i taki ma pozostać 🙂

Słownik Cambridge tłumaczy to tak: host- someone who has guests. Czyli po prostu: gospodarz lub gospodyni (w wersji żeńskiej w angielskim występuje forma hostess).

Zatem w kontekście workaway hostem będzie osoba, na której zaproszenie jedziemy. Na tej samej zasadzie dziewczyna, która dostaje pracę jako au-pair zamieszkuje u host family.  Pracując jako chalet host byłam odpowiedzialna za alpejski dom, którym się opiekowałam podczas nieobecności właścicieli oraz podczas kilkudniowego pobytu grupy niemieckiej. Moim zadaniem było zapewnienie gościom komfortowego pobytu, co akurat nie było trudne, bo goście zajęli się sami sobą:)

W języku polskim gospodyni kojarzy się raczej z gospodynią domową, czyli kobietą stojąca przy garnkach w kuchni i ze szmatką w dłoni. W przypadku, o którym piszę ma ono szersze znaczenie. Host to osoba, która zaprasza, dba o swoich gości, organizuje im pobyt i upewnia się, że czują się u niej dobrze.

Kim jest host
Kim jest host

Hostem może też być miasto, który organizuje jakieś wydarzenie czy imprezę, np. mistrzostwa świata czy igrzyska olimpijskie. Wtedy mówimy o ‘host city’ lub ‘host country’.

Istnieją jeszcze inne znaczenia biologiczne oraz informatyczne, ale to już temat na inny blog:)

TABLICA OGŁOSZEŃMożesz też śledzić mój fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie na bieżąco wrzucam krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których aktualnie jestem.Jeśli interesuje Cię, jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę – polecam Ci mojego e-booka, o którym więcej dowiesz się w zakładce SKLEP.Jeśli interesują Cię pomysły na pracę zdalną, zerknij TU.Aby poznać szczegóły dotyczące nauki języka angielskiego ze mną – kliknij na lekcje na Skype lub zoom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *