Buskers, czyli po spolszczeniu buskerzy. Kim są? I co to znaczy busking?

Według definicji słownikowej, busker to : a person who entertains in a public place for donations. Busking po angielsku to zabawianie przechodniów występami ulicznymi w formie dowolnej.

Zatem mowa o wszelkich artystach, grajkach, śpiewakach i kuglarzach wystepujących w miejscach publicznych i żyjących z tzw. wolnych datków. Analogicznie, wszelka działalność tychże artystów będzie w angielskim nosiła nazwę busking, czyli w wolnym tłumaczeniu – ‘granie na ulicy’.

W moim wpisie o panu pasterzu w drodze na Teide ( zerknij do poprzedniego wpisu ) chodziło o uatrakcyjnianie ludziom ich wyprawy w góry lokalnym folklorem, ale to może być tak naprawdę wszystko i prezentacja różnych talentów. Liczy się kreatywność. Jedni chodzą na szczudłach, inni na linie, jeszcze inni grają i śpiewają i robią to genialnie, inni nieco mniej 😉 Ale buskerzy są wszędzie! Nawet w górach Teneryfy.

CO TO ZNACZY BUSKING
W drodze do Parku Narodowego El Teide, Teneryfa styczeń 2021

Popis pana pasterza – zjeżdzanie na kiju 🙂 Busking w wydaniu kanaryjskim.
Gra na muszli to tez busking

A to filmik dokumentalny z innej części Hiszpanii – buskers of Seville.

TABLICA OGŁOSZEŃ

*Możesz też śledzić mój fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie na bieżąco wrzucam krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których aktualnie jestem.

**Jeśli interesuje Cię, jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę – polecam Ci mojego e-booka, o którym więcej dowiesz się w zakładce SKLEP 

***Aby poznać szczegóły dotyczące nauki języka angielskiego ze mną – kliknij na lekcje na Skype lub zoom .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.